SVOJANOV VII/01
27. dubna až 1. května

Freedland <<< 2001 >>> Náš diář

Pozvánka
Obálka pozvánky. Pojďte s námi do pohádky. Rady nad zlato. ... ještě pamětka. Sedmý svojšek. I nějací pomocníčci by se našli... Lušťovka.
- fotky -

Zachraňujeme Pohádkovou říši

Úvod

      Sic teprve týden před konáním další hradní svojanovské taškařice většina z nás obdržela velkou prosbu trpaslíka Pustílka, ve které nás prosil o pomoc při záchraně Pohádkové říše, která se ocitla na pokraji svého zániku vinou neopatrnosti hloupé Baby Jagy, ale o to byla prosba naléhavější.
      I sešli jsme se (ač v nezvykle nevelkém počtu 24 lidiček) v páteční podvečer 27.dubna na hradě Svojanově. První návod k hledání poztrácených bludných kořenů jsme našli už v pozvánce a tak nebyl problém být už v páteční večer "in." Onen večer taky pěkně prověřil naši paměť! Vstupní Toust (alias test) do Říše pohádek dal hodně zabrat hlubinám naší paměti a prověřil, zda jsme v době našeho dětství pozorně naslouchali čtení pohádek. Někteří z nás tak dlouho vzpomínali nad toustem, až úplně zapomněli jít spát! Nebo, že by už titéž přátelé stačili šlápnout na jeden z bludných kořenů, které zlá Baba Jaga rozházela z úmyslem zmást i nás po prostorách hradu, a nenašli cestu do pelíšku?

Sobotní hledání bludných kořenů

      Sobotní počasí nám přálo a tak jsme velmi rádi po poledni vyrazili za hledáním bludných kořenů v okolí hradu. Šlo o čistě kolektivní práci. Trpaslík Pustílek s Babou Jagou jako by předem tušili, že nebude proti komu soupeřit. Roudnice totiž nepřijela! Za tři hodiny jsme měli posbíráno a čekal nás poslední úkol (už opět na hradě) dolouskat závěrečnou luštěninu. Společnými silami se nám tak nakonec podařilo Říši pohádek zachránit, z čehož jsme měli obrovskou radost. Za odměnu jsme získali (opět kolektivně) princeznu a půlku království k tomu.
      Jedinou záhadou, která nám nakonec zůstala, bylo zmizení princezny. Při audienci u krále byl totiž podáván tzv. Elixír proti zapomnění, kterého jsme se napili plnými doušky netušíce, jak to s námi dopadne. Král úmyslně napsal "proti" místo "pro zapomnění!" Takže vlastně netušíme, kdo vlastně nakonec princeznu z hradu odvezl?!?
      Zbytek krásného odpoledne jsme trávili už mnohem prozaičtěji. Většina z nás odjela do oblíbené hopsůdky v Hamrech (zvláštní je, že ta nám z paměti nezmizela...), kde mají televizi a hlavně dobré pivo. V televizi zrovinka dávají přímé přenosy z MS v hokeji a jak je známo, máme tam jisté nadějné hochy, kteří by čistě teoreticky mohli... (Ať to nezakřiknu!)
      No, co vám budu povídat! I to pivko bylo skvělé! Místní Gambrinus nemá daleko široko konkurenci. A bylo velmi veselo! Dlouho asi nikdo neviděl takové množství lidí odcházet s nechutí z hopsody. Každý z nás totiž už viděl před sebou toho hnusného Otakara, který jako zlý přízrak dlí na hradě Svojanově.

Nedělní hodnocení

      Ještě nám tady něco chybí? Samozřejmě! Ještě neznáme vítěze oblíbené soutěže o "Svojanovského ožralu." Poprvé v dlouhé historii svojanovských hradních taškařič máme repetenta! zvítězil Stal se jim Čárlí, který se svým vítězstvím nebyl vůbec spokojen a pro Thájmsy vyjádřil něco v tom smyslu, že: "V tak ubohé konkurenci to, žel, nebyl takový problém vyhrát. A navíc tam nikdo není napsán dvakrát!" V téhle věci má Charlie pravdu, poáč někdy i přezdívky procházejí svým vývojem...

P.S.:

      Pro některé z nás sedmý Svojanov skončil až v pondělí ráno! I přesto, že nikdo nedoufal, že by Fünf z Medvědem po své sobotní mírné "kolizi" byli ještě kdy schopni spolu komunikovat, prožili na hradě ve společnosti kuchařky Zuzi a průvodkyně Martiny zcela nevšední nedělněpondělní noc, která byla plná tanečních variací po kuchyni a příjemného inhalování šlehačkových bombiček...

-md-
Šup k odkazům!
- fotky -