SVOJANOV III/98
20. až 22. listopadu

Freedland <<< 1998 >>> Náš diář

Pozvánka
Každá pozvánka má svou obálku. Nevíte, jak se dostat na Svojanov? Ke každému správnému hradu patří nějaká pověst. ... ještě jí není konec. Doporučení na cestu aneb Dostavník. Hodovní tabule má tohle menu. Pátek máme o program postaráno. V sobotu tomu není jinak. V neděli budeme jen tak odpočívat. Boj o poklad začíná pověstí... ... a pokračuje instrukcí. Tady jsme se hlásili.
3. ožrala:
Charlie 1., Chlumecký
Nominace:
Charlie
a jeho nominátoři:

Zipp, Eva, -md-, Lukáš, Konvi, Badi, Lenka, Broňa, Michaela, Radka, Šárka, Eva, Jana, Kristýna, Ferenc, Kufjerek, Vaček, Dana, Mário, Katarína.


Ferenc
a jeho nominátoři:

Míra, Charlie, Fík,


Radka
a její nominátoři:

Funf, Lenka, Martin, Řízek.

O POKLAD RYTÍŘŮ ČERNÉHO ERBU

Úvod:

      Kryštof Kolumbus objevil něco, čemu uvěřil, až z toho postavil vajíčko na špičku. Albert Einstein objevil něco, čemu i dnes nerozumíme, a přesto je to teorie. A zde uprostřed přírody, obklopeni dějinami, nechceme přijít na žádné teorie, ani nic záhadného objevit. Chceme si prostě užít a odfouknout šeď všeho, co by v životě nemělo být. A život, to je prostě to, co je nejjednodušší, nejprostší a přesto stále to nejúchvatnější co nás potkalo. Tak si užívejme, ne!?

Martin

Vzkazy:

21.11.1998, 03:52: Právě sedím na bečce piva a cítím se naprosto super! Každý člověk má nějaké problémy a svá pro a proti. Tahle akce je ale příležitost, jak na tyto věci zapomenout a bavit se na přílivu super nálady a pocitů. Doufám, že aspoň z části podobné pocity jsou nejen v mé duši.

Fünf (Honza Dreiseitl, Funfík)


21.11.98, 21:32: Ferneta nám nedají, poklad blbě schovají, i s tričkem fóry dělají, tak ať si ho nechají.

Jinak tohle super akce byla, ani jsem se nepoblila.

Dík. AfikD T R K N S P D !
P O D B M C K E O
V C B C L S C V K
X S O R D K L M D
P R U Z A P W Q Z

Dík Kefěrek (kUFbEREK)


Odvolávám, co jsem odvolal, slibuji, co jsem slíbil!!!

Funfík


Veni, vidi, .... In vini veritas.

MirekJ O V S A V
A B U J N B
N O M U A Y
O J I L T CH
V O V K Y A
Ě N E M Ě L
Děkuji Vám za ní i za to, že jsem tu mohl být s vámi.

Fík.


Plni dojmů se opět vracíme zpět a budeme čekat na další zvadlo. Můžeme si jen přát, aby Lence a Martinovi nikdy nedošly tak skvělé nápady jakými nás překvapili tentokrát.

Ahoj a díky Ferenc Řehy


The world is fucked up beyond all recognition - Kurt Vonnegut

But Svojanov the isrone recognition - THANK YOU (TANK JU:)

Máša


Perfekt, perfek, perfekt, až na ten mráz. Těším se na další.

Badi


Svojanov padl! Záhada Rytířů Černého erbu vyřešena!

-md-/SVOJANOV/F.th/: V třetím listopadovém víkendu proběhla na středověkém hradě Svojanově v pořadí již třetí stejnojmenná hradní taškařice. Něco málo přes dvacet lidí se zúčastnilo bojofky, jejímž vrcholem bylo nalezení pokladu Rytířů Černého erbu. Za profesionálně zvládnutý přístup k organizaci patří velký dík opět Lenče a Manťasovi, kteří stojí v pozadí, co by hradní duše, každé místní bojofky.
      Taškařice započala v pátek po desáté hodině večerní, přičemž se účastníci sjížděli na hrad od brzkých odpoledních hodin. Od dvou duchů nešťastných Rytířů Černého erbu bylo v rámci bojofky možno získat s větším či menším úspěchem první indície, které se pak velmi hodily při sobotním hledání.
      Po desáté hodině dopolední v sobotu se rozcházejí první skupinky hledačů do terénu. U třetího klíče bylo o dalším postupu bojofky definitivně rozhodnuto. Původních šest malých a roztříštěných družstev se sjednotilo do Kachna týmu® a Siemens týmu©. Takto silné týmy už měly šanci na konečný úspěch, přičemž Kachna tým® měl větší úspěch a poklad nakonec na hradě s velkou radostí objevil. Večer následovala tradiční velká žranice ve velkém Rytířském sále na hradě, po které byl další program čistě spontánní.
      Velmi důležité je se zmínit o vítězi putovního trička "Svojanovský ožrala," kterým se zcela zaslouženě stal účastník Čárlí I., Chlumecký (podle dobře informovaných zdrojů střízlivěl ještě v úterý), který se úspěšně prochlastal z pátku do neděle a k pobavení vstávajících lidiček v neděli ráno za závěsem v hodovním sále vrhnul.
      Po nedělním poledni se již fšichni zúčastnění začali pomalu rozjíždět do svých domovů. Byla to opět dobře povedená hradní taškařice.


Žádáme zvadlo, poněvadž se nám tu dobře pilo, jedlo a spalo.

Radka Vilímová a Eva


Účet: jídlo - 100%, pití - 100%, ubytování - 100%, organizátoři - 100%, lidi - 100%, paní hradní - 100%, Svojanovský ožrala - 100%, hrátky, soutěže, blbůstky - 100%, pocity a nálady - 100%, akce - 100%,

Sečteno podtrženo: 1000% plusových bodů!

za CPD Řízek


Svojanovští divočáci jsou lepší jak sloni v porcelánu...

Ciga


Opravdu velké uznání patří Lence a Martinovi za zorganizování velkolepé hry: BOJ O POKLAD. Bylo to skvělé! Procházka v mrazivém počasí nám rozproudila krev, z více malých družstev se nakonec vyvinuly dvě silné skupiny, které sváděly opravdu lítý boj. Panovala vzájemná nevraživost. Fakt skvělý nápad, jak zpestřit obyčejnou túru. Posezení v hospodě v Hamrech bylo super (hlavně Gambrinus). Je třeba uznat, že družstvo Kachen mělo větší výdrž a získalo poklad. ,,Ať žije nový Svojanovský ožrala, po zásluze Charlie!" Díky a těšíme se na další SVOJANOV!

Zipp


Svojanovský poklad je už sice nalezen ( a sežrán), přesto tu však zbývá spousta věcí k odhalení, a proto čau na příštím Svojanově!

Kachna


- sumárum -
Tak Svojanovským ožralcem se stal mnohohlasně Charlie a za výkon, který předvedl si to opravdu zaslouží.

Gratulujeme a mnoho úspěchů do dalších klání!


Dalo by se říci "to je konec," ale myslím, že by to bylo mylné rčení. Dovolil bych si to označit spíše jako další článek, další větví na stromu, kterému my všichni dáváme sílu růst. Náš smích a naše štěstí je jim hnojem, chlast, co se tu vypije, vláhou, každý z nás je lístkem, sem tam z nás vypadne i květ a to vše má kořeny v přátelství a lásce. Nenechte, prosím, tento strom uschnout a přijeďte opět pořádně ohnojit a zavlažit.

Martin a Lenka


Nahoru!
- fotky -
Pohled ze zámeckých komnat na hospodářské budovy. Pařeniště aneb hodovní síň. Záběr na frontu čekajících a debatujících. Pařeniště ve starrém - lepším - kabátě. Copak nám to Fünfík asi povídá? Opoce nám nesmí chybět!. Teda, Medvěd má taky dost! Tuhle Lukasovu fotku už asi znáte....